Relacja z meczu: MKP Spartakus - Santos Świebodzin 2015-05-21

Mecz rozpoczął się od naporu zawodników MKP Spartakusa, który wymusił na Santosie cofnięcie się do obrony. Przewaga Spartakusa była wyraźnie widoczna a kontrataki zawodników Santosu były likwidowane skutecznie przez naszych obrońców. Pierwsza bramka padła w 9 minucie po składnej akcji Spartakusa zapoczątkowanej przez Julka S.(6), w której Mikołaj Z. (10) po podaniu Michała M. (4) umieszcza piłkę w bramce strzałem w długi róg.
Napór Spartakusa nie maleje i w 18 minucie pod zmieszaniu w polu karnym do zablokowanej przez obrońców piłki po strzale Mikołaja L. (13) dopada Mikołaj Z.(10), który strąca ją głową i strzałem z kolanka umieszcza w bramce zmieniając wynik na 2:0.
Ta część gry nie zapowiadała niczego złego a przewaga i wynik wskazywał na wygraną MKP Spartakus, który zapewne uspokoił zawodników na tyle, że po błędzie po dośrodkowaniu Santosu pod nasza bramkę niefortunnie interweniuje nasz obrońca i kieruje piłkę do własnej bramki w 21 min spotkania.
Chwilę później podbudowani łatwą bramką zawodnicy Santosu zdobyli kolejnego gola (25 min) i pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:2.
Początek drugiej połowy zaczął się bardzo dobrze dla MKP Spartakus gdyż w 31 min po rzucie rożnym i wybitej piłce przez piłkarzy Santosu, Grzegorz B. (11) nie marnuje prezentu i podwyższ wynik na 3:2 strzelając pięknego gola.
Następne minuty należały jednak do Santosu, który w miarę upływu czasu i utraty sił coraz groźniej kontratakował strzelając trzy bramki w 43, 48 i 50 minucie i wygrywając 3:5.
Naszym zawodnikom należą się jednak słowa uznania i wiara, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych meczach; wynik 2: 0 wcale nie gwarantuje zwycięstwa a walkę o zwycięstwo należy prowadzić do ostatniej minuty meczu.
Pomimo niekorzystnego wyniku według trenera Zygmunta J. był to najlepszy mecz zawodników MKP Spartakus w tej rundzie. Szczególnie podkreśla dobrą grę i naszą dominację w pierwszej części pierwszej połowy.