Historia oraz filozofia Klubu

Klub powstał w roku 2001 z inicjatywy Pana Leszka Sagana i Zygmunt Jasińskiego obecnego Prezesa i trener MKP „Spartakus”. Klub został zarejestrowany w roku 2003 jako Stowarzyszenie. Klub zrzesza chłopców zamieszkałych z Zielonej Górze a przede wszystkim uczęszczających do okolicznych szkół podstawowych tj. SP , SP 18 oraz SP 22. W pierwszych latach działalności odnieśliśmy szereg sukcesów na arenie ogólnopolskiej m.in. III miejsce w półfinale Pucharu Marka Wielgusa szczebla ogólnopolskiego. W następnych latach ilość sukcesów wzrosła i zaowocowała powołaniami zawodników do Kadry Województwa Lubuskiego. Aktualnie jeden z naszych wychowanków rocznika 1996, znalazł się w profesjonalnej szkole piłkarskiej. To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników tego rocznika w Polsce, który został wybrany najlepszym bramkarzem finałów Mistrzostw Polski. W klubie trenuje aktualnie około 70 chłopców, z których kilku jest w kadrze województwa lubuskiego.

MKP „Spartakus” jest małym klubem, którego filozofia jest rozwijanie cech indywidualnych dzieci tak pod względem sportowym jak i pod względem cech charakteru. Chcemy, aby dzieci nabywały umiejętności sportowe, uczyły się myślenia oraz pracy w zespole.